Germencik Eğitim-Bir Sen Şehitler İçin Lokma Hayrı Yaptı


0 | | |
| |

 

Eğitim-Bir Sen Germencik İlçe Teşkilatı, İstanbul’da ve Kayseri’de yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlerimiz için Kur’anı-ı Kerim okuttu ve lokma hayrı yaptı.

Kur’an-ı Kerim’in okunmasının ardından ilçe Müftüsü Ömer Çoban, şehitler için dua etti. Lokma hayrına vatandaşlar ve öğrenciler de uzun kuyruk oluşturarak katıldı.

“DİMDİK AYAKTAYIZ”

Teröre karşı dimdik ayakta olduklarını ifade eden Eğitim-Bir Sen Aydın il Başkanı Tevfik Aksoy, “Eğitim-Bir Sen Germencik İlçe Teşkilatımız, şehitlerimiz anısına lokma hayrı gerçekleştiriyor. Yapmış olduğumuz bu etkinlikle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Onların aziz ruhları önünde saygıyla eğilmek istiyorum. Onlara yapacağımız her bir çalışma yetersizdir. Onların geride kalan yakınlarıyla daha çok birlikte olmalıyız. Eğitim-Bir Sen ailesi, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek anlamında Türkiye’nin 81 ilinde ve her ilçesinde bu etkinlikleri tertipleyecektir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas dönemde içeriden ve dışarıdan bizlerin bütünlüğünü bozmak isteyenlerin, bizlerin bir ve beraber olduğunu bilmelerini istiyorum. Bu ülke, doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Kürdüyle Türküyle birdir ve bölünmez bütündür. İman kardeşliğimiz ve birlikteliğimiz vardır. Çanakkale ruhunun yaşatıldığı dönemlerden bugüne geldik. 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiğimiz gibi yine birlik olacağız. Dışarıdan desteklenen içimizdeki taşeron terör örgütleri şiddetle kınıyoruz. Bilsinler ki Türkiye’nin en büyük sendikası olan Memur Sen ve Eğitim-Bir Sen ailesi, dimdik ayaktadır. Milletle de omuz omuza vermiştir ve bu oyunları bozacak güçtedir. Ülkemizin başı sağ olsun” dedi.

Eğitim-Bir Sen’in yaptığı etkinliğe Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, Eğitim-Bir Sen Aydın İl Başkanı Tevfik Aksoy, Germencik İlçe Başkanı Gülay Birer ve daire müdürleri katıldı. 

 

 

Top