Aydın 1 Şubesi
334 | | | 31-12-2018
Gerçek Sendikacılık
Fatih TAŞPINAR

Eğitim-Bir-Sen ailesine katıldığımız günden beri, önce üye sonra okul temsilciliğinden başlayıp ve beş yıllık ilçe yönetim kurulu başkanlığı yanında üç yıldır sürdürdüğümüz başkan vekilliği görevimizde asla mevki-makam ya da dünyalık elde etme peşinde koşmadık. Asli görevimiz olan öğretmenliği mertebelerin en yücesi olarak görüp hala bir öğretmen olarak bu ‘mukaddes dava’da yürümeye gayret etmekteyiz. Kim olduğumuzu ve nerede bulunduğumuzun farkındayız. Bu noktadan hareketle kökü insanımızın kültür, inanç ve irfan dünyasına dayanan, İdealleri olan, medeniyet değerleri doğrultusunda çalışan, aynı zamanda gücünü ve birikimini teşkilatlarından alan, sorun çözen, elde etiği kazanımların kıymetini bilen bir teşkilatın ferdi olmaktan her zaman iftihar ettik. Mazlum ve mağdur İslam coğrafyasının sesi olan Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak, kuruluş felsefemizden, vizyon ve misyonumuzdan sapmadan 26 yıldır hak, emek ve özgürlükler için alın ve akıl teri döküyoruz. Bu manada 'önce insan' anlayışıyla sendikacılık yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

"Türkiye'nin her zaman zor dönemlerinde diri ve iri durmasını sağlayan, onu yıkılmaz kılan Horasan harcı diyebileceğimiz Memur-Sen harcıdır. Darbeyle, şantajla, her türlü hile ve oyunlarla Millet olma şuurumuzu bozamadığı için, kenetlenen omuzları ayıramadığı içindir ki en son ekonomik savaşları deneyip bizi açlıkla dağıtacağını sanan mihraklara karşı                                                                         daha kararlı, daha kucaklayıcı, daha kuşatıcı ve kardeşliğimizi baş tacı edinen bu yüksek duygu ve inançla davamızı sürdürmeliyiz. Bu ideale, ancak inançları, tasaları, kıvançları, kederleri bir olan insanlar ulaşabilir. Zaten Millet, böyle bir birliktelik demektir. Cumhuriyetin kurucu ruhu böyleydi. 15 Temmuz’da kanlı bir darbeyle ülkemizi işgal etmek isteyen ihanet odaklarına karşı yeni bir istiklal direnişi, milli mücadele yıllarındaki aynı ruhun canlandırılmasıyla kazanıldı. Bu ruh özenle korunup yaşatılmalıdır. Çünkü şu anda içinden geçtiğimiz süreci, karşı karşıya bulunduğumuz tehlikeleri, yaşadığımız sorunları ancak böylesi bir ruhla, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu muhkemleştirerek aşabiliriz.

                "Her eylem yeniden diriltir beni / Nehirler düşlerim göl kenarında"

diyerek toplumu tepki vermeye, harekete geçmeye ve haklarını aramaya çağıran Mehmet Akif İnan hocamıza; bin beş yüz yıllık medeniyetimizin havzasından beslenmiş bugünün duruşu, ufku, misyonu ve vizyonuyla Eğitim Bir Sen’i Türkiye’nin en saygın ve en büyük sivil toplum kuruluşu haline getirenlere selam ve hürmet ederiz. Bu vesile ile başta kurucu genel başkanımız M.Akif İnan olmak üzere, Aydın Eğitim Bir Sen’imize kuruluşundan bu güne kadar teşkilatımızın çeşitli kademelerinde görev yapan, adanmışlık örneği sergileyen, emek veren, ömür ve gönül veren tüm büyüklerimize selam olsun diyoruz.

Tüm Yazılar
1 Gerçek Sendikacılık
2 Tam Gün Eğitim İçin 320 Dersliğe İhtiyaç Var