Karpuzlu İlçe Teşkilatımız Kadınlar Gününü Kutladı


0 | | |
| |

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Karpuzlu İlçe Temsilciliği ile sendikamızın İlçe Kadın Kolları Komisyonu tarafından kadın üyelerimizin Dünya Kadınlar Günü kutlandı. 

Kutlama programına Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı Şefik ÖZPINAR, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ümit KALE, Eğitim-Bir-Sen İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Neslihan AKÇAY, Kadın Kolları Komisyonu üyeleri ve sendikamızın kadın üyeleri katıldı.

İlçe Başkanı Şefik ÖZPINAR  açılış konuşmasında şunları söyledi:  "Sendikamızın çok değerli kadın üyeleri hepiniz hoş geldiniz! Sizlerin ve tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutlarım. 8 Mart 1857 'de, Amerika'da  işçilerin grevi sırasında çıkan bir yangında 40 kadar kadının yanmasıyla 8 Mart günü 1910 yılından itibaren Emekçi Kadınların Günü olarak anılmaya başlanmıştır.

Gerek inancımız, gerekse geleneklerimiz bakımından kadının toplumumuzdaki yeri diğer toplumlara göre farklıdır. Biz, (Kadınlar size Allah'ın emanetidir.) diyen peygamberin ümmetiyiz. Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin. Çünkü Allah gözyaşlarını görür ve sayar. Kadın eli değmeyen hiçbir işin başarılı olması mümkün değildir.

Sendikamızın İlçe Kadın Kolları Komisyonu ile birlikte organize ettiğimiz bu günde hepinizin Kadınlar Gününü kutluyorum."

 

 

Top